Održana i druga tribina u okviru projekta „I Naš Grad razvrstava otpad“

Dana 01.10.2019. godine, u okviru projekta „I Naš grad razvrstava otpad“, održana je tribina „Što i kako s otpadom; spriječi, odvoji, ponovno upotrijebi“. Ciljevi tribine bili su, kako je istaknuo predavač Hrvoje Dokoza iz tvrtke EcoSolutions, upoznati zainteresirane s aktualnim stanjem gospodarenja otpada u Hrvatskoj, zacrtanim ciljevima kao i konkretnim aktivnostima koje građani mogu činiti svakodnevno s ciljem sprečavanja nastanka odnosno ponovnoj uporabi. Posebna pozornost u segmentu gospodarenja otpadom naglašena je u dijelu pravilnog odvajana otpada te kompostiranja.

Aktualna tematika izvala je veliku pozornost građana Nove Gradiške koji su u velikom broju prisustvovali predavanju te svojim komentarima i opservacijama pokazali kako su vrlo svjesni negativnih posljedica neprimjerenim gospodarenem otpada.